Atacantul portughez Antonio Sanches Semedo a devenit, ieri, în mod oficial jucãtorul clubului Unirea Urziceni, semnând un contract valabil patru sezoane cu gruparea ialomiteanã, a anuntat ofiterul de presã Paul Andone. Semedo a devenit liber de contract la 29 iulie, când si-a reziliat pe cale amiabilã contractul cu FC Steaua. Atacantul fusese transferat la gruparea „ros-albastrã“ în luna septembrie a anului 2008 de la CFR Cluj. În vârstã de 30 de ani, Semedo a evoluat în 24 de partide din Liga I la Steaua, pentru care a marcat douã goluri. Semedo a evoluat si în sase meciuri în grupele Ligii Campionilor la echipa „ros-albastrã“. De-a lungul carierei, Semedo a mai evoluat la formatiile Casa Pia, Estrela Amadora si CFR Cluj.










