Prefectul și subprefecții, audiențe la primăriile Bârlad, Huși și Negrești

După o pauză de aproape doi ani, timp în care audiențele au fost suspendate din cauza pandemiei de COVID-19, Instituția Prefectului – Județul Vaslui a anunțat reluarea acestora, atât la sediul instituției din municipiul Vaslui, cât și la primăriile municipiilor Bârlad și Huși și orașului Negrești.

Astfl, după cum se arată pe pagina de internet a Prefecturii Vaslui, la rubrica Audiențe (https://vs.prefectura.mai.gov.ro/wp-content/uploads/sites/18/2022/02/Program-audiente-Daniel-Onofrei-7-feb-2022.pdf), prefectul Daniel-Garincha Onofrei va acorda audiențe în prima zi de miercuri din lună la sediul Prefecturii Vaslui, în a doua zi de miercuri din lună la Primăria Bârlad, în a treia zi de marți din lună la Primăria Huși și în a patra zi de marți din lună la Primăria Negrești.

De asemenea, subprefectul Dorin-Neculai Apostu va acorda audiențe în prima zi de miercuri din lună la Primăria Bârlad și în a doua zi de miercuri din lună la sediul Prefecturii Vaslui, iar subprefectul Mircea Gologan – în a treia zi de miercuri din lună la sediul Prefecturii Vaslui.

Cei care vor să se programeze trebuie să știe că, tot pe pagina de internet a instituției, găsesc mai multe documente cu informații referitoare la modul de înscriere a solicitanților și de desfășurare a audiențelor, dar și formularul privind solicitarea primirii în audiență.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.