Politistii din cadrul Biroului de Investigatii Criminale Barlad au probat activitatea infractional a doi brbati in varst de 19 si 30 de ani, domiciliati in comuna Grivita, respectiv comuna Trestiana, bnuiti de svarsirea infractiunii de talhrie. Victima infractiunii este un alt brbat de 42 de ani, din municipiul Barlad. La sfarsitul lunii octombrie, in timp ce victima intra in scara blocului in care locuieste, brbatii lau deposedat prin violent de o borset in care avea trei telefoane mobile, o tablet si alte bunuri personale. Joia trecut, brbatul de 30 de ani a fost retinut de politisti pentru o perioad de 24 de ore, vineri fiind prezentat la Parchetul de pe lang Judectoria Barlad cu propunerea de dispunere a unei msuri preventive. Tanrul de 19 ani este incarcerat in Centrul de Reeducare Targu Ocna de la inceputul lunii noiembrie.










