Tehnicianul Cristian Dulca a declarat, duminicã searã, cã FC Vaslui a avut douã goluri „de cascadorii râsului“ la meciul de pe teren propriu cu FC Brasov, scor 2-2, si a precizat cã jucãtorii sãi nu au dat dovadã de seriozitate sutã la sutã. Totodatã, Dulca l-a pus la zid si pe principalul vinovat al semiesecului din meciul cu „stegarii“, Cristi Hãisan, despre care a spus cã i-a acordat o sansã dar l-a dezamãgit. „A fost un meci foarte greu, pe care ni l-am fãcut singuri astfel. Au fost douã goluri de cascadorii râsului. Am sufocat pe FC Brasov prin numeroasele ocazii pe care leam creat. Nu stiu dacã si-au creat vreo ocazie în tot meciul în afarã de cele douã goluri si mã bucur cã nu am pierdut toate cele trei puncte. Este regretabil cum au abordat jucãtorii mei meciul, nu ne-am concentrat la maxim si nu au dat dovadã de seriozitate sutã la sutã. Primul gol a fost unul norocos, din deviere, iar al doilea gol a fost de cascadorii râsului si nu este permis asa ceva la nivelul Ligii I. Vom face o analizã“, a spus Dulca. Tehnicianul a precizat cã portarul Cristian Hãisan l-a dezamãgit: „I-am dat încredere, dar m-a dezamã git“. Dulca a adãugat cã jocul a fost fragmentat de arbitri. „Nu comentez arbitrajul, însã au acordat foarte multe faulturi care nu se dau în astfel de situatii, au fragmentat foarte mult jocul. În Anglia îti taie mâna pentru astfel de decizii. Trebuie sã ne revenim pentru cã joi ne asteaptã un meci foarte greu în Liga Europa. Mergem mai departe, capul sus si cred eu cã ne vom reveni“, a afirmat Cristian Dulca. Moldovan: „A fost un meci bun fãcut de echipa mea. „Felicit jucãtorii mei pentru punctul obtinut la Vaslui, având în vedere cã nu e usor sã obtii aici puncte. Jucãtorii au dat dovadã de mare caracter si disciplinã, tinâd cont si de eliminarea venitã cu 20 de minute înainte de finalul meciului. Nu zic cã sunt nemultumit, dar poate era altfel rezultatul dacã jucam 11 contra 11“, a afirmat tehnicianul echipei FC Brasov. „Este meritat acest egal, roadele muncii mele abia acum se vãd. Nu stiu cine va mai reusi sã obtinã puncte la Vaslui pe viitor. Sunt fericit de douã ori, în primul rând cã nu am pierdut la Vaslui si apoi cã toti bãietii mi-au strâns mâna înainte de meci si dupã, ceea ce mã satisface cel mai mult. Consider cã mi-am fãcut pe deplin meseria la Vaslui“, a spus Moldovan, fost antrenor al echipei FC Vaslui.










