joi, iunie 25, 2026

„E senzational sa marchezi doua goluri la debut“

0

Viorel Moldovan si-a lãudat elevii pentru victoria din partida cu Gloria Bistrita si spune cã obiectivul formatiei rãmâne calificarea în Cupa UEFA. „Ne-am dorit sã luãm cele 3 puncte si am reusit. Gloria meritã sã rãmânã în prima ligã dupã investitiile fãcute. Nu am vãzut faza penalti-ului, trebuie sã o urmãresc la TV si îmi voi da cu pãrerea. Dar nu are nici un sens sã discutãm, deoarece am avut penalti în startul partidei care nu a fost dat. E un lucru senzational sã marchezi douã goluri la debut. Kirovski a fost felicitat de bãieti în vestiar. Trebuie sã fim echilibrati în continuare. Sunt multumit, dar mai avem destule de pus la punct. Am ales bine în iarnã. Asa era si normal, sã nu risipim banii aiurea. Toti jucãtorii au fost monitorizati înainte. Obiectivul nostru rãmâne Cupa UEFA. Poate de la anul ne putem bate la titlu“, a declarat Moldovan pentru GSPtv dupã meciul cu Gloria Bistrita.