Palmaresul sectiei de Gimnastic din cadrul Clubului Sportiv Scolar (CSS) Brlad s-a mbogtit cu nc o medalie. Este vorba despre medalia de argint, cstigat de micut a Stefania Vrlan, la finele spt mnii trecute, la Campionatul Na- tional de Gimnastic pentru Junioare. Ne bucurm c am reusit s mai aducem o medalie la Brlad. Am fi vrut noi s obtinem mai multe, ns gimnaste de la alte cluburi din tar au fost mai bune de aceast dat. Sperm ca la urmtoarea competi- tie la care vom participa, la finele lunii iunie, s demonstrm c suntem printre cele mai bune cluburi din tar cnd vine vorba de gimnastic, ne-a spus profesorul Liviu Iordache, unul dintre antrenorii gimnastelor brldene. Potrivit acestuia, echipa de junioare IV (9-10 ani), compus din Teodora Grigore, Amalia Tomsa, Maria Lupu, Bianca Pduraru, Teodora Manolache si Stefania Vrlan, s-a clasat doar pe locul VI la acest campionat national. Laura Iacob, de asemenea n lotul CSS Brlad, s-a calificat la proba de srituri, ns a reusit doar un loc IV. De mentionat c, pe 12 mai, CSS Brlad a organizat si gzduit Cupa Andreea Rducan, n urma creia gimnastele din localitate au cucerit nu mai putin de 14 medalii, att cu echipa si individual compus, ct si pe aparate. De asemenea, ntre 5-7 aprilie, aceleasi sportive au participat la Campionatul National de Gimnastic pentru Cluburile Sportive, desfs urat la Buzu, de unde s-au ntors acas cu 7 medalii, cea mai valoroas fiind aurul crsigat la echipe.











Felicitari acestor minunati copii, cat si celor care cu multa munca le pun in valoare talentul!
sebi esti prosttare baietas
Comentariile sunt închise.