De Ziua National, doi lupttori din Brlad au reusit una dintre cele mai notabile performant e obtinute de sportivi romni n cadrul unuia dintre cele mai puternice campionate europene de full-contact. Daniel Alexandru si Dnut Hurduc au venit acas cu dou medalii de bronz. Lotul Romniei, care si-a adjudecat n total opt medalii (una de aur si sapte de bronz), a fost antrenat de cunoscutii lupttori Mihai Constantin si Ciprian Sora. Campionatul European Waco-Full-contact s-a desfsurat, la Bucuresti, n perioada 28 noiembrie-1 decembrie. Daniel Alexandru a disputat dou meciuri, la categoria plus 94 de kilograme. Prima ntlnire i-a adus n fat unul dintre cei mai bine titrati sportivi de arte martiale de contact din Italia. ntlnirea s-a terminat cu victoria la puncte a brldeanului. n semifinal, Daniel nu a mai reusit s se impun si n fata campionului european en-tire, un polonez care, de altfel, n final si-a adjudecat medalia de aur. Lucrurile au stat cam la fel si n privinta evolutiei celuilalt brldean prezent n ntrecere. Danut Durduc a disputat trei meciuri, din care a cstigat primele dou lupte la categoria minus 91 kilograme. Att eu, ct si colegul si prietenul meu Danut Hurduc nu putem fi dect mndri c, de Ziua National, am reusit o performant cu care credem c am bucurat multi romni. Evident, rezultatele se datoreaz n cea mai mare parte si antrenorului nostru de club, Mihai Constantin, despre care putem spune c suntem mndri c a fost selectat si antrenor al lotului national, nea declarat Daniel Alexandru. Cei doi sportivi din Brlad nu vor pune nc mnusile n cui, ntruct, pe 15 decembrie, Daniel Alexandru se va deplasa n Republica Moldova, la Chisinu, acolo unde l va ntlni, la categorie 84 kilograme, pe campionul national la K1 al moldovenilor, Alexander Surkov. Dnut Hurduc va urca n ring mai devrme, respectiv vineri, 7 decembrie. El va lupta pentru titlul de campion national la Local Kombat, n cadrul unei gale care va avea loc la Onesti. Cu toate c ambii sportivi sunt coteti foarte bine pentru ntlnirile care i asteapt, pentru ei meciurile sunt nc o ncercare grea de a face rost de sustinere financiar pentru a putea ajunge la competitii. Mai trebuie spus c, desi au obtinut dou medalii foarte importante pentru lotul Romniei, n conditiile n care numrul trilor participante a fost extrem de mare (36), federat ia de profil a anuntat c i va premia cu cte ceva, ns nu si cnd anume se va ntmpla acest lucru.











bine ca cei de la putere fura ca spartiii ,, bine ca noi nu zicem nimic, bine ca ,i votam!!! suntem jalnici si soarta o meritam pe bune!!! s,a gandit cineva vreodata sa nu mai votam deloc???? nu!!! atunci sa fiti furati si talhariti de persoanele astea!!! sunteti niste fraieri si incompetenti care voteaza pt un kil de cartofi!!!!! asta sunteti!! jegurile romaniei voteaza de cacat!!!! habar nu au daca e bine sau nu!!! voteaza ca asa se voteaza si apoi stau de vorba la colturi sau prin baruri ce au votat si daca e bine sau nu!! ps= toti de la conducere, putere sunt niste mafioti!!! cei mai mari mafioti sunt in politica si in politie!!!!!! habar n,aveti ca asa e!!!!! asa e sigur,,,,,,,
Felicitari , bravo baieti….
Comentariile sunt închise.