La sfrsitul sptmnii trecute, liceenii din Vaslui s-au ntrecut n cadrul Cupei „1 Decembrie” la volei, organizat de Colegiului Economic „Anghel Rugin”, n parteneriat cu Inspectoratul Scolar Judetean si Asociatia Judetean „Sportul Pentru Toti” Vaslui. Competitia a adus la start sase echipe, dou de fete si patru de bieti. n urma meciurilor desfsurate, la fete, pe locul I s-a situat echipa Liceului Teoretic „Mihail Koglniceanu”, pe locul II, echipa Colegiul Economic „Anghel Rugin”. La bieti, locul I a fost ocupat de echipa Liceului Teoretic „Mihail Koglniceanu”, locul II, de echipa Colegiului Economic „Anghel Rugin”, pe locul III s-a situat echipa Liceului „Stefan Procopiu” iar pe locul IV, echipa Liceului Teoretic „Emil Racovit”. „n aceast competit ie, fiecare antrenor a avut ocazia s vad echipa n teren, s vad nivelul pregtirii ei, punctele tari si punctele slabe, a avut ocazia s fac o evaluare. Astfel de meciuri i ambitioneaz pe sportivi s munceasc mai mult, s se pregteasc si s se antreneze pentru c doar asa pot depsi adversarii. Elevii s-au druit, au reusit jocuri bune. De fapt, a fost un preambul al competitiilor cu miz mare care urmeaz, si cnd spun asta m gndesc la olimpiadele sportive scolare, care vor debuta n curnd”, a declarat prof. Carmen Svescu, coordonatorul competitiei.











Pana si la sport ,tot Liceul Mihail Kogalniceanu este in fruntea clasamentului.Felicitari si mult succes in toate activitatile, atat elevilor cat si cadrelor didactice.
Comentariile sunt închise.