marți, iunie 23, 2026

Competitie voleibalistic ntre liceele din Vaslui

1

La sfrsitul sptmnii trecute, liceenii din Vaslui s-au ntrecut n cadrul Cupei „1 Decembrie” la volei, organizat de Colegiului Economic „Anghel Rugin”, n parteneriat cu Inspectoratul Scolar Judetean si Asociatia Judetean „Sportul Pentru Toti” Vaslui. Competitia a adus la start sase echipe, dou de fete si patru de bieti. n urma meciurilor desfsurate, la fete, pe locul I s-a situat echipa Liceului Teoretic „Mihail Koglniceanu”, pe locul II, echipa Colegiul Economic „Anghel Rugin”. La bieti, locul I a fost ocupat de echipa Liceului Teoretic „Mihail Koglniceanu”, locul II, de echipa Colegiului Economic „Anghel Rugin”, pe locul III s-a situat echipa Liceului „Stefan Procopiu” iar pe locul IV, echipa Liceului Teoretic „Emil Racovit”. „n aceast competit ie, fiecare antrenor a avut ocazia s vad echipa n teren, s vad nivelul pregtirii ei, punctele tari si punctele slabe, a avut ocazia s fac o evaluare. Astfel de meciuri i ambitioneaz pe sportivi s munceasc mai mult, s se pregteasc si s se antreneze pentru c doar asa pot depsi adversarii. Elevii s-au druit, au reusit jocuri bune. De fapt, a fost un preambul al competitiilor cu miz mare care urmeaz, si cnd spun asta m gndesc la olimpiadele sportive scolare, care vor debuta n curnd”, a declarat prof. Carmen Svescu, coordonatorul competitiei.

1 COMENTARIU

  1. Pana si la sport ,tot Liceul Mihail Kogalniceanu este in fruntea clasamentului.Felicitari si mult succes in toate activitatile, atat elevilor cat si cadrelor didactice.

Comentariile sunt închise.