luni, iunie 22, 2026

Intlnire cu reprezentantii mediului de afaceri din Negresti

1

Ieri, la Negresti, cu ncepere de la ora 14.00, Asociatia Oamenilor de Afaceri, Primria orasului Negresti si Camera de Comert, Industrie si Agricultur Vaslui au organizat o ntlnire cu oamenii de afaceri din zon. Initiativa organizrii acestui eveniment i-a apartinut presedintelui PNL Vaslui Florin Ciurariu, candidatul USL n colegiul de deputati Negresti, si senatorului PSD Doina Silistru, candidatul USL n Colegiul 1 Senat – Vaslui. Cei doi au dorit s intre n contact direct cu problemele mediului de afaceri negrestean si, totodat, s initieze o dezbatere public pe teme economice. „n contextul actual, n care cuvntul de ordine este criza, am considerat c o astfel de ntlnire este mai mult dect necesar. Am dorit nu doar s organizm o dezbatere, ci s conturm, pe ct posibil, noi directii de actiune pentru mediul de afaceri din zona Negrestiului si, de asemenea, s culegem idei pentru mbunttirea acestuia”, ne-a declarat Florin Ciurariu. Evenimentul s-a bucurat de o prezent numeroas, invitatiei lansate de cei doi candidati USL rspunznd nu numai oameni de afaceri din localitate, ci din ntreg judetul Vaslui. „Oamenii de afaceri sunt adevrati eroi, mai ales n climatul economic vitreg ntretinut de fosta guvernare”, a mai spus liderul PNL Vaslui.

1 COMENTARIU

  1. Stirea este stire, dar chestia cu mediul de afaceri , in zona Negresti , este haioasa! Te doare burta de ras cand auzi de asa ceva. Poate speculantii si bisnitarii din zona Negresti, nu oameni de afaceri!Pe acestia ii numeri pe degete si daca nu au contracte cu statul sunt morti , ca nu au de unde fura.

Comentariile sunt închise.