FC Brasov -FC Vaslui, scor 1-2

Formatia FC Vaslui a nvins, duminic, n deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa FC Brasov, ntr-un meci contnd pentru etapa a cincea a Ligii I. Golurile au fost marcate de Chipciu ’32 pentru FC Brasov, respectiv Gerlem ’33 si Temwanjera ’56. n minutul 32, Chipciu a marcat dup o combinatie cu Cristescu si Moutinho. FC Vaslui a reusit egalarea n minutul 33, prin Gerlem.
Temwanjera a adus FC Vaslui n avantaj, n minutul 56, profitnd de o greseal al lui Toloza.
FC Brasov: Felgueiras – Hugo Sousa (Mateiu ’68), Majernik, Cr. Munteanu, Velayos – Madeira, Toloza (Dominguez ’84) – Kanu (Buga ’46), Cristescu, Chipciu – Moutinho. Antrenor: Jose Murcia
FC Vaslui: Cerniauskas – Jovanovici (Hugo Luz ’19), Balaur (Zmeu ’76), Farkas, Milanov – Adailton, Snmrtean (R. Costin ’35), Pavlovici, Gerlem – Wesley, Temwanjera. Antrenor: Viorel Hizo
Cartonase galbene: Buga ’54 / Pavlovici ’56, Balaur ’65, Milanov ’87
Arbitri: Alexandru Tudor (centru) – Vladimir Urzic, Florin Punescu (asistenti) – Cristina Dorcioman (rezerv).
Observatori: Corneliu Fecioru, Mircea Dancu
Supervizor: Alexandru Popescu
La meci au asistat aproximativ 4000 de spectatori, din care 50 de fani vasluieni.