Conducerea clubului Universitatea Craiova a decis ca intrarea la partida de pe teren propriu, cu FC Vaslui, programatã pe 10 iunie, în etapa XXXIV-a a Ligii I, sã fie liberã. Intrarea se va face pe bazã de invitatii, care vor fi în numãr de 22.500 si vor fi distribuite de cãtre vânzãtorii volanti în ziua meciului, ora urmând a fi stabilitã ulterior. Invitatiile sunt valabile în tot stadionul, cu exceptia tribunei oficiale si tribunei 0. Nu este pentru prima oarã când clubul oltean ia o astfel de decizie, având în vedere traditia deja instituitã în ultimele douã sezoane. La partida cu UTA Arad, de acum douã sezoane, si la meciul cu Ceahlãul Piatra Neamt, de anul trecut, intrarea pe „Ion Oblemenco“ a fost liberã.










