Ghanezul George Blay, senegalezul Papa Malick Ba si letonul Aleksandrs Kolinko nu vor mai continua din sezonul viitor cu Dinamo, conducerea clubului luând decizia de a nu le mai prelungi contractele care au expirat, a declarat directorul sportiv Constantin Dãnilescu. „Lui Papa Malick, Kolinko si Blay le-au expirat contractele la finalul sezonului si au devenit jucãtori liberi. Conducerea clubului a luat decizia de a nu mai prelungi contractele lor“, a declarat Dãnilescu. În aceastã varã i-a expirat contractul si fundasului portughez Bruno Simao, conducerea clubului luând, de asemenea deciza de a nu îl reînnoi. Mijlocasul Papa Malick Ba a ajuns în iarna acestui an la Dinamo ca jucãtor liber de contract iar fundasul ghanez George Blay a fost legitimat la Dinamo în urmã cu 3 ani. Portarul leton Aleksandrs Kolinko a venit la Dinamo ca jucãtor liber de contract dupã accidentarea goal-keeperului Bogdan Lobont.










