joi, iunie 25, 2026

Vasluienii s-au întors cu medalii de la Nationalele de ju-jutsu

0

Recent, la Constanta, s-au desfãsurat întrecerile Campionatelor Nationale de ju-jutsu peste 15 ani (aspiranti, tineret si seniori). La competitie au fost prezenti si concurenti de la sectiile din Vaslui si Bârlad ale Clubului „Alone Tiger“. Acestia au cucerit sase medalii, dupã cum urmeazã: Elena Ariton (aur la -62 kg si argint la -55 kg, tineret), Daniel Alexandru (aur la -85 kg si bronz la -77 kg, tineret) si Florin Alexandru (argint la -85 kg si la -82 kg, aspiranti). Alti doi sportivi, Alexandru Rotaru, la -69 kg seniori, si Cãlin Ciubotariu, la -55 kg aspiranti, au terminat pe locul IV. „A fost o competitie puternicã, cu multi concurenti la start. Sportivii nostri s-au comportat bine, reusind sã cucereascã sase medalii. Acest lucru ne ambitioneazã si ne mobilizeazã sã muncim la fel de mult si în continuare“, ne-a declarat Gheorghe Cãseru, vicepresedintele Clubului „Alone Tiger“.