În perioada urmãtoare, Directia pentru Sport a Judetului (DSJ) Vaslui va organiza numeroase întreceri destinate tinerilor din municipiul si judetul Vaslui. Miercuri, 11 martie, în Parcul Copou din Vaslui, a avut loc Crosul Primãverii, întrecere la care au fost prezenti elevi de la Centrul Scolar pentru Educatie Incluzivã (CSEI, fostã Scoala Specialã „Aurora“), Scoala „Constantin Pufanu“, fostã Scoala Specialã de Surdo-Muti), ambele din Vaslui, precum si Scoala Specialã Negresti. Premiile au fost asigurate de DSJ si conducerile celor trei scoli si au constat în medalii si diplome. Cei mai buni au fost: Clasele a III-IV, bãieti: Vlad Dospin (CSEI Vaslui), Fete: Monica Diaconu (CSEI Vaslui), Clasele V-VI, bãieti: Vasilicã Gângã (CSEI Vaslui), Fete: Anca Nãstãsie (CSEI Vaslui), Clasele VII-VIII, bãieti: Andrei Buzã (Scoala „Constantin Pufanu“ Vaslui), Fete: Ana Maria Pandele (Scoala „Constantin Pufanu“ Vaslui). „La competitie au fost prezenti peste 60 de concurenti. Doresc sã felicit profesorii care s-au ocupat în mod special de participarea elevilor, dar vreau sã îi felicit si pe cei care au concurat. Din rândurile lor mi-as dori sã poatã apãrea viitori sportivi de performantã, chiar dacã, din pãcate, acestia au anumite probleme“, ne-a declarat prof. Constantin Petrea, directorul DSJ Vaslui. Faza judeteanã la cros pentru copii s-a consumat sâmbãtã, 14 martie, la Vaslui. La întrecere au luat parte 45 de concurenti. Din motive necunoscute de cei de la DSJ reprezentantii Clubului Sportiv Scolar Bârlad nu au participat. Au fost oferite premii în bani, dar si diplome de cãtre DSJ, dupã cum urmeazã: locul I – 25 RON, locul II – 20 RON, locul III – 15 RON. Copii I, fete: Mãdãlina Leonte, Bãieti: Iulian Bãlan, Copii II, fete: Diana Bogos, Bãieti: Robert Munteanu. Duminicã, 15 martie, la Negresti, a vut loc Cupa Micul sahist. Premiile au fost în bani (locul I – 20 RON, locul II – 15 RON, locul III – 10 RON). Clasele I-II, fete: Elenitã Bârzu, Bãieti: Luca Cuatu, clasele III-IV, fete: Cipriana Ionitã, Bãieti: Bogdan Butnaru, Clasele V-VIII, mixt: Ana Maria Olaru, Clasele IX-XII, mixt: Simona Sãvuc. Sâmbãtã, 21 martie, la Bârlad, se va desfãsura o competitie de cros pentru elevii claselor a V-a si a VI-a, fete si bãieti. Vor fi oferite premii în bani: 25 RON – locul I, 20 RON – locul II si 15 RON – locul III. Vor mai fi acordate premii si celor clasati pe locurile IV, V si VI, câte 10 RON fiecare.











Ai uitat concursul bahic de golit pahare, maestre Petrea. Iti propun un concurs al betivilor „Concurs de mers in linie dreapta cel putin 100 m plat” Startul sa se dea de la Protectia consumatorilor pana la Bar Est. Sa ceri dreptul sa te inscrii si tu ca si tu esti un brav practician
Comentariile sunt închise.