joi, iunie 25, 2026
Acasă Local Sport Au fost desemnati cei mai buni atleti aruncatori

Au fost desemnati cei mai buni atleti aruncatori

0

Pe terenul de antrenament al clubului Viitorul Vaslui a avut loc sâmbãtã, 28 februarie, faza judeteanã pentru aruncãtorii de ciocan si greutate. La competitie au fost prezenti majoritatea sportivilor de la amintitul club, de altfel, singurul care care are legitimati aruncãtori în judet. În urma desfãsurãrii întrecerilor s-au remarcat Oana Baran, Mãdãlina Tacu, Alexandru Apachitei, Ionut Dulan, Cristina Strechie, Adi Viziru si Florin Moisanu. Premiile, asigurate de Directia pentru Sport a Judetului Vaslui, au constat în bani (30 RON – locul 1, 20 lei – locul 2 si 10 lei – locul 3) si diplome. „A fost o competitie interesantã. În afara Ionelei Vartolomei, Andreei Huzum si a lui Andrei Alestar, toti ceilalti sportivi au luat parte la faza pe judet. Pe primul loc sau clasat tot cei care obtin rezultate valoroase la competitiile de la nivel national“, ne-a declarat prof. Laurentiu Maxim, antrenorul sectiei de atletism a clubului Viitorul Vaslui.