vineri, iunie 26, 2026

„Ma bucur ca am marcat la debut“

1

Hristijan Kirovski, vârful de atac de la FC Vaslui, a avut un debut de senzatie în tricoul „galben-verde“: douã goluri la Bistrita, în disputa cu Gloria. Fotbalistul se aratã încântat de reusitele sale: „Mã simt extraordinar. Cine nu si-ar dori un asemenea debut? Nici în cele mai frumoase vise nu mã asteptam sã înscriu de douã ori la debutul meu. Vasluiul este cea mai importantã echipã la care am jucat pânã acum. Mi-am propus sã marchez zece goluri în retur. Aceasta este dorinta mea. Sunt atacant si meseria mea este sã înscriu cât mai mult. Sper sã ajung sã joc cu Vasluiul în Euroligã“, a mentionat atacantul macedonean, care îsi doreste sã evolueze cât mai curând posibil în nationala tãrii sale.

1 COMENTARIU

  1. Bravo Bravo Bravo asa atacant da pai cu mike ala ce sa faci frate?Adul Viorele pe nemanja la echipa te rog mult de tot .De 30 de ani merg pe stadionul asta da asa atacant k mike ….lasane lasane.BRAVO KIROVSKI. BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOO.HAI VASLUI.

Comentariile sunt închise.