duminică, iunie 28, 2026
Acasă Local Sport Concurs de tenis de masa la Munteni de Jos

Concurs de tenis de masa la Munteni de Jos

0

La Munteni de Jos a avut loc, ieri, cea de-a doua editie a Cupei „Podul Înalt“ la tenis de masã. La competitia organizatã de Scoala Munteni de Jos cu sprijinul Centrului Cultural „Podul Înalt“ si Directiei pentru Sport a Judetului (DSJ) Vaslui au fost prezenti 24 de competitori din sase comune: Lipovãt, Deleni, Costesti, Albesti, Vãleni si Munteni de Jos. Parteneri au fost Primãria Vaslui si Consiliul Judetean. Turneul s-a desfãsurat pe douã categorii: clasele V-VI si clasele VII-VIII. La finalul întrecerilor, pe primele trei locuri s-au clasat urmãtorii: Clasele V-VI Rãducu Anton (Lipovãt) Fãnel Raicu (Costesti) Ionut Puscasu (Lipovãt) Clasele VII-VIII Marius Popovici (Munteni de Jos) Dragos Doroftei (Vãleni) Marius Croitoru (Munteni de Jos) Câstigãtorii au primit diplome, medalii si palete. „Elevii sunt mari pasionat i de sport în general si de tenis de masã în mod special. Suntem la a doua editie, însã ne dorim sã devinã traditionalã. Romicã Brunchi, directorul Centrului Cultural „Podul Înalt“ este un apropiat al scolii noastre, de activitãtile pe care le organizãm si ne ajutã cu diferite prilejuri, motiv pentru care îi multumim. Sper sã ne revedem sãnãtosi la anul, la cea de a treia editie a concursului“, ne-a spus prof. Cecilia Ghenghea. La rândul sãu prof. Constantin Petrea, director al Directiei pentru Sport a Judetului Vaslui, a mentionat: „Îi felicit pe sportivi, dar si pe cei care au organizat competitia. Noi, cei de la DSJ, organizãm fel de fel de întreceri pentru copii. Sper sã continuati, în asa fel încât aceastã competitie sã devinã traditionalã“.