Doar cinci stadioane din România pot gazdui meciuri din cupele europene. Printre acestea nu se numãrã si Stadionul „Municipal“, din Vaslui. „UEFA e întelegãtoare, dacã vede cã îti dai silinta. Chiar dacã, pâna la termenul pe care îl dau, stadionul nu este gata, mai dau un termen. Înainte de a veni o inspectie UEFA, oficialii de la cluburi ne cheamã sã le dãm sfaturi. Sunt niste reguli pe care trebuie sã le respecti; de exemplu, trebuie sã ai camere de supraveghere si pe partea din spate, si la tribuna a II-a. Pe stadioanele Steaua, Cluj, Piatra Neamt, Timisoara si Unirea Urziceni se pot organiza meciuri din cupele europene, pentru cã sunt stadioane de categoria a III-a. Farul Constanta poate organiza meciurile nationalei, pentru cã este din categoria a II-a si este permis“, a explicat Viorel Duru, presedintele Comisiei de licentiere din cadrul Federatiei Române de Fotbal. Echipe ca Dinamo, Rapid, Universitatea Craiova sau FC Vaslui, care aspirã la o prezentã în cupele europene în sezonul urmãtor, vor fi obligate sã joace pe alte arene decât ale lor, în cazul în care lucrurile nu se vor îmbunãtãti.











bine ca nu tiai dat si numele nu o sa joace echipa la vaslui din cauza a 3 4 camere video cine plm tea angajat multi mai intrati prin pile a luat tabela si nu a lua camere video desi are si la tribuna 2 mai dute ma prostule pe stadion sa vezi ca sigur nai fost acolo
Comentariile sunt închise.