joi, iunie 25, 2026
Acasă Local Sport Meci dificil pentru vasluieni la Bistrita

Meci dificil pentru vasluieni la Bistrita

1

Stadionul „Gloria“ din Bistrita va gãzdui, astãzi, jocul dintre echipa localã cu acelasi nume si FC Vaslui. Partida se anuntã a fi deschisã oricãrui rezultat. Cele douã combatante au obiective total diferite. Pe de o parte, gazdele, care ocupã un loc codas, luptã din greu pentru evitarea retrogradãrii. De partea cealaltã, oaspetii au în vizor accederea, pentru al doilea an consecutiv, în cupele europene. Aceste considerente duc la concluzia cã meciul va fi crâncen, pe viatã si pe moarte, si deschis oricãrui rezultat. Ioan Ovidiu Sabãu, antrenorul bistritenilor, nu are probleme deosebite de lot. În aceste conditii un „11“ de start ar putea arãta astfel: Tãtãrusanu – Vagner, Miclãus, Ciucã, Frãsinescu, Radu Mãrginean, Hora, Bãjenaru, Sânmã rtean, Zaharia, Coroian. Pe banca de rezerve ar putea lua loc Albut, C. Petre, Târnãvean, Velcovici, Nalati, Adrian Anca si Silvãsan. Dacã „Motul“ nu se confruntã cu probleme de efectiv, Viorel Moldovan are câteva. Pe Serge Akakpo si Dãnut Munteanu, de mai mult timp indisponibili, încã nu se poate baza, în timp ce Buhus, suspendat, s-a si accidentat acum câteva zile. Un „11“ probabil ar putea arãta astfel: Kuciak – Markovic, Cânu, Farkas, Hugo Luz, Ghencev, Pavlovic, Gheorghiu, Milisavljevic, Wesley, Temwanjera. Rezerve ar putea fi Puia, Bãlace, Zubar, Zmeu, Ljubinkovic, Burdujan si Kirovski. Meciul de la Bistrita a fost încredintat unei brigãzi de arbitrii cu „Brad Pitt“ Alexandru Tudor, din Bucures ti, la centru, ajutat la cele douã linii de asistentii Cristian Nica, din Ploiesti, si Eduard Dumitrescu, din Pitesti. Arbitru de rezervã a fost desemnat Ionel Ivan, din Brãila. Observatori din partea Federatiei Române de Fotbal si a Ligii Profesioniste de Fotbal au fost delegati Cornel Sorescu (Pitesti) si Viorel Boit (Timisoara).

1 COMENTARIU

  1. Markovic fundas dreapta ???eu zic ca joaca cu Gheorghiu fundas si Marko mijlocas dreapta…castigam fara drept de apel 0-2!!!HAI FC VASLUI!!!

Comentariile sunt închise.