marți, iunie 23, 2026

FC Vaslui a pus în vânzare abonamentele pentru sezonul viitor

0

Vineri, FC Vaslui a pus în vânzare abonamentele pentru sezonul competitional 2011-2012, pretul acestora fiind cu 5 lei mai mare fatã de campionatul trecut la peluzã si la tribune si cu 145 de lei mai mic pentru Tribuna 0. Costul unui abonament la Tribuna 0 pe Stadionul Municipal Vasluipentru noul sezon competi- tional va fi de 355 de lei, în conditiile în care, în campionatul trecut, costul unui fotoliu pentru cele 17 meciuri jucate de FC Vaslui pe teren propriu a fost de 500 de lei. La Tribuna I, sectoarele B si C, precum si la Tribuna a II-a pretul unui abonament este de 205 lei, cu 5 lei mai mult fatã de editia trecutã de campionat. Pentru a reusi sã acopere si sectoarele mãrginase ale Tribunei I, respectiv A si D, oficialii clubului au introdus un abonament nou, care costã 125 de lei, fatã de 200 de lei cât era sezonul 2010-2011. Cele mai mici preturi rãmân la Peluza Nord, unde costul abonamentului se ridicã la 55 lei, cu 5 lei mai mult decât în campionatul trecut. Conducerea clubului oferã în continuare reduceri de 50% pentru elevi, dar numai la Tribuna I, sectorul A, si Peluza Nord, pe baza carnetului de elev. În ceea ce-i priveste pe pensionari, acestia pot cumpãra abonamentele cu 25% mai ieftine, pe bazã de cupon de pensie, la toate tribunele, fãrã 0.