Team-managerul FC Vaslui, Daniel Stanciu, a anuntat, ieri, cã portarul echipei Rapid, Dãnut Coman, care trebuia sã se transfere la clubul cipriot Anorthosis Famagusta, va semna un contract valabil doi ani cu gruparea galben-verde. „Am ajuns la un acord cu Dani Coman, va veni pentru doi ani. În principiu, cele douã cluburi s-au înteles, urmeazã ca azi (ieri, n.r.) sã semnam si actele“, a spus oficialul clubului moldovean la televiziunea Sport.ro. Stanciu a explicat cã este posibil ca FC Vaslui sã îl transfere gratis pe Dãnut Coman, chiar dacã portarul are o hârtie din partea conducerii FC Rapid conform cãreia poate pleca din postura de jucãtor liber de contract doar în strãinãtate. „Transferul lui Dani Coman de la Rapid nu are legãturã cu transferurile de pânã acum dintre cele douã cluburi. Echilibrul de plãti s-a fãcut cu schimbul Sburlea – Marius Constantin. Existã o conventie între Dani Coman si clubul Rapid pentru ca portarul sã poatã pleca liber în strãinãtate. Nu negociez eu din partea FC Vaslui, dar nu cred cã vor fi probleme“, a adãugat Daniel Stanciu. Actionarul majoritar al FC Rapid, George Copos, declarase, luni, pentru MEDIAFAX, cã Dãnut Coman a fost lãsat sã plece gratis la gruparea cipriotã Anorthosis Famagusta. Conducerea grupãrii giules- tene anuntase initial cã Dãnut Coman se poate transfera la Anorthosis Famagusta în schimbul a 125.000 de euro, pentru ca ulterior suma sã fie diminuatã la 62.000 de euro dupã o discutie pe care George Copos a avut-o cu portarul în Scotia.











Chiar ca are bani de aruncat d-l Porumboiu daca ii da lui Coman banii astia – 400 000 de eruo pe an. Daca l-a adus pe Sumudica, cel mai impulsiv si mai putin echilibrat antrenor, vai de echipa!
Comentariile sunt închise.