3.000 de abonați Gaz Est, fără gaz din cauza unei avarii

0

Ieri, 9 august 2022, aproximativ 3.000 de abonați ai Gaz Est au rămas fără gaz din cauza unei avarii produsă de firma de construcții care are lucrări în zona Cartier Buium Bolintineanu. Gaz Est anunță că mâine va remedia defecțiunea.

Ieri, 9 august 2022, s-a înregistrat o avarie a sistemului de distribuție gaze naturale din cauza lucrărilor efectuate de angajații unei firme de construcții în zona Cartier Buium – Bolintineanu. Gaz Est anunță că avaria a implicat sectorizarea zonei, respectiv sistarea furnizării gazelor naturale.

Sunt afectate 19 blocuri cu 98 de scări, aproximativ 3.000 de abonați, iar în cursul zilei de astăzi, 10.08.2022 în jurul orei 16:00 Gaz Est va remedia defectul.
SC GAZ EST SA roagă abonații afectați să respecte instrucțiunile de utilizare a gazelor naturale la repunerea în funcțiune a instalațiilor (mașini de gătit sau centrale termice), ținând robineții de manevră pe poziția ÎNCHIS, pentru a evita producerea unor evenimente nedorite.