femeie de 30 de ani, din comuna Banca, a fost internat la sectia de Psihiatrie dup ce a ncercat s-si pun capt zilelor. Tnra a but clor, din fericire nu o cantitate att de mare nct s-i pun viata n pericol. Dup ce medicii de gard la Compartimentul de Primire Urgente i-au acordat primele ngrijiri, au directionat-o ctre Psihiatrie. „Tnra a fost adus de Ambulant, ieri sear (luni, n.r.), n jurul orei 22.00. Diagnosticul pus de medicii care au examinato a fost „intoxicatie voluntar cu o substant toxic”, respectiv clor. Nu a fost adus n stare grav, drept urmare, dup ce i-au fost acordate ngrijirile corespunztoare, a fost internat la Psihiatrie”, ne-a spus Gabriela Danis, directorul medical al unittii spitalicesti. De mentionat c femeia se afl la prima tentativ de sinucidere si nu este cunoscut cu probleme psihice. Acesta este al doilea caz de intoxicare voluntar cu o substant toxice cu care s-au confruntat medicii Spitalului de Urgent „Elena Beldiman” Brlad n mai putin de 24 de ore. n prima situatie, un tnr de 26 de ani, din comuna Pogonesti, a but un antiparazitar pentru cini.











Mai incearca!
Comentariile sunt închise.