Programul turului Ligii I, edi]ia 2010/2011

Ieri, a avut loc, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, tragerea la sorti pentru stabilirea programului competitional al Ligii I, sezonul 2010/2011. Astfel, FC Vaslui va ncepe noul sezon competitional numai cu meciuri tari. Turul Ligii I va ncepe cu un meci important pentru echipa vasluian, cel cu Rapid Bucuresti, pentru ca, n prima jumtate a turului FC Vaslui, s trebuiasc s-si regleze conturile cu cele mai importante echipe din campionat: Steaua (etapa a V-a), Unirea Urziceni (etapa a VI-a), Dinamo (etape a VIII-a).

Etapa I
Rapid – FC Vaslui
FCM Trgu Mures – FC Brasov
Universitatea Cluj – Steaua
Universitatea Craiova – CFR Cluj
FC Timisoara – Gloria Bistrita
Victoria Brnesti – Gaz Metan Medias
Astra Ploiesti – Dinamo
Sportul Studentesc Otelul alati
International Curtea de Arges – nirea Urziceni

Etapa a II-a
FC Vaslui – FCM Trgu Mures
FC Brasov – Universitatea Cluj
Steaua – Universitatea Craiova
CFR Cluj – Victoria Brnesti
Gloria Bistrita – Astra Ploiesti
Gaz Metan Medias – FC Timisoara
Dinamo – Sportul Studentesc
Otelul Galati International Curtea de Arges
Unirea Urziceni Rapid

Etapa a III-a
Rapid – Otelul Galati
FCM Trgu Mures Unirea Urziceni
Universitatea Cluj – FC Vaslui
FC Timisoara – CFR Cluj
Victoria Brnesti – Universitatea Craiova
Astra Ploiesti – Gaz Metan Medias
Sportul Studentesc – Gloria Bistrita
International Curtea de Arges – Dinamo
FC Brasov – Steaua

Etapa a IV-a
Universitatea Craiova FC Timisoara
FC Vaslui – FC Brasov
Steaua – Victoria Brnesti
CFR Cluj – Astra Ploiesti
Gloria Bistrita International Curtea de Arges
Gaz Metan Medias Sportul Studentesc
Dinamo – Rapid
Otelul Galati – FCM Trgu Mures
Unirea Urziceni Universitatea Cluj

Etapa a V-a
Rapid – Gloria Bistrita
FCM Trgu Mures – Dinamo
Universitatea Cluj – Otelul Galati
FC Timisoara – Victoria Brnesti
Astra Ploiesti Universitatea Craiova
Sportul Studentesc – CFR Cluj
International Curtea de Arges – Gaz Metan Medias
FC Vaslui – Steaua
FC Brasov – Unirea Urziceni

Etapa VI-a
Universitatea Craiova – Sportul Studentesc
Victoria Brnesti – Astra Ploiesti
Steaua – FC Timisoara
CFR Cluj – International Curtea de Arges
Gloria Bistrita – FCM Trgu Mures
Gaz Metan Medias – Rapid
Dinamo – Universitatea Cluj
Otelul Galati – FC Brasov
Unirea Urziceni – FC Vaslui

Etapa a VII-a
Rapid – CFR Cluj
FCM Trgu Mures – Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj – Gloria Bistrita
Astra Ploiesti – FC Timisoara
Sportul Studentesc – Victoria Brnesti
International Curtea de Arges – Universitatea Craiova
FC Vaslui – Otelul Galati
FC Brasov – Dinamo
Unirea Urziceni – Steaua

Etapa a VIII-a
Universitatea Craiova – Rapid
FC Timisoara – Sportul Studentesc
Victoria Brnesti – International Curtea de Arges
Steaua – Astra Ploiesti
CFR Cluj – FCM Trgu Mures
Gloria Bistrita – FC Brasov
Gaz Metan Medias – Universitatea Cluj
Dinamo – FC Vaslui
Otelul Galati – Unirea Urziceni

Etapa a IX-a
Rapid – Victoria Brnesti
FCM Trgu Mures – Universitatea Craiova
Universitatea Cluj – CFR Cluj
Sportul Studentesc – Astra Ploiesti
International Curtea de Arges – FC Timisoara
FC Vaslui – Gloria Bistrita
FC Brasov – Gaz Metan Medias
Otelul Galati – Steaua
Unirea Urziceni – Dinamo

Etapa a X-a
Universitatea Craiova Universitatea Cluj
FC Timisoara – Rapid
Victoria Brnesti – FCM Trgu Mures
Astra Ploiesti – International Curtea de Arges
Steaua – Sportul Studentesc
CFR Cluj – FC Brasov
Gloria Bistrita – Unirea Urziceni
Gaz Metan Medias – FC Vaslui
Dinamo – Otelul Galati

Etapa a XI-a
Rapid – Astra Ploiesti
FCM Trgu Mures – FC Timisoara
Universitatea Cluj – Victoria Brnesti
International Curtea de Arges – Sportul Studentesc
FC Vaslui – CFR Cluj
FC Brasov – Universitatea Craiova
Dinamo – Steaua
Otelul Galati – Gloria Bistrita
Unirea Urziceni – Gaz Metan Medias
Etapa a XII-a
Universitatea Craiova – FC Vaslui
FC Timisoara – Universitatea Cluj
Victoria Brnesti – FC Brasov
Astra Ploiesti – FCM Trgu Mures
Sportul Studentesc – Rapid
Steaua – International Curtea de Arges
CFR Cluj – Unirea Urziceni
Gloria Bistrita – Dinamo
Gaz Metan Medias – Otelul Galati

Etapa a XIII-a
Rapid – International Curtea de Arges
FCM Trgu Mures – Sportul Studentesc
Universitatea Cluj – Astra Ploiesti
FC Vaslui – Victoria Brnesti
FC Brasov – FC Timisoara
Gloria Bistrita – Steaua
Dinamo – Gaz Metan Medias
Otelul Galati – CFR Cluj
Unirea Urziceni Universitatea Craiova

Etapa a XIV-a
Rapid – Steaua
Universitatea Craiova – Otelul Galati
FC Timisoara – FC Vaslui
Victoria Brnesti – Unirea Urziceni
Astra Ploiesti – FC Brasov
Sportul Studentesc Universitatea Cluj
International Curtea de Arges – FCM Trgu Mures
CFR Cluj – Dinamo
Gaz Metan Medias – Gloria Bistrita

Etapa a XV-a
FCM Trgu Mures – Rapid
Universitatea Cluj International Curtea de Arges
FC Vaslui – Astra Ploiesti
FC Brasov – Sportul Studentesc
Steaua – Gaz Metan Medias
Gloria Bistrita – CFR Cluj
Dinamo – Universitatea Craiova
Otelul Galati – Victoria Brnesti
Unirea Urziceni – FC Timisoara

Etapa a XVI-a
Rapid – Universitatea Cluj
FCM Trgu Mures – Steaua
Universitatea Craiova – Gloria Bistrita
FC Timisoara – Otelul Galati
Victoria Brnesti – Dinamo
Astra Ploiesti – Unirea Urziceni
Sportul Studentesc – FC Vaslui
International Curtea de Arges – FC Brasov
CFR Cluj – Gaz Metan Medias

Etapa a XVII-a
Universitatea Cluj – FCM Trgu Mures
FC Vaslui – International Curtea de Arges
FC Brasov – Rapid
Steaua – CFR Cluj
Gloria Bistrita – Victoria Brnesti
Gaz Metan Medias Universitatea Craiova
Dinamo – FC Timisoara
Otelul Galati – Astra Ploiesti
Unirea Urziceni – Sportul Studentesc

1 COMENTARIU

  1. in primul rand in titlu trebuie scrie meciul cu CFR pentru ca ne vom bate la titlu. Si in final trebuie scris ca vaslui va castiga campionatul acesta. Eu am incredere ca noul antrenor face diferenta bine-nteles alaturi de wesley & co

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.