Pe drum drept, fără ca nimeni și nimic să-l deranjeze, un șofer, probabil neatent la drum, s-a dus cu mașina în șanț. Pompierii au intervenit pentru a-l elibera, pentru că a rămas blocat în mașină. A refuzat transportul la spital după ce a fost evaluat medical.

Astăzi dimineață în Munteni de Jos a avut loc un accident mai puțin obișnuit. În condiții de trafic foarte bune, fără alte mașini pe stradă, un șofer, probabil neatent la drum a intrat cu mașina în șanț.
Pompieri vasluieni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă (autospecială echipată cu modul pentru descarcerare/deblocare), o ambulanță SMURD tip B2 (EPA) și echipaje specializate, la accidentul în satul Băcăoani, comuna Muntenii de Jos. Autoturismul derapat rămăsese blocat în rigola de pe marginea drumului, iar șoferul blocat în interiorul autoturismului.
Pompierii militari au deblocat victima, iar după ce a fost evaluat medical, bărbatul a refuzat transportul la o unitate medicală.
Cu doar câteva luni în urmă, aproape în același loc a avut loc un alt accident de circulații în condiții asemănătoare, cu singura diferență că atunci șoferul neatent a ajuns cu mașina în capul de pod din apropiere.










