Un nou esec pentru Sporting II Vaslui

Sporting II Vaslui a suferit un nou esec. Smbt, la Brlad, n cadrul etapei a X-a, echipa a doua a lui FC Vaslui a ntlnit CFR Suceava, partida ncheindu-se cu scorul de 3-1 (2-0) n favoarea oaspetilor. Unicul gol al echipei pregtite de prof. Costinel Botez a fost reusit de Balaur, n minutul 60. Sucevenii nu au fost cu nimic superiori gazdelor, ns ineficacitatea artat n fata portii si tineretea multor juctori au decis soarta jocului. Chiar dac i-a folosit pe Puia, Neven Markovic, Buhescu, Balaur sau Kirovski, vasluienii nu au reusit mai mult. Puteam cstiga, ne-am creat dou ocazii la 0-0, ns pn la urm am pierdut. Am primit dou goluri n ultimele minute ale primei reprize si de aici s-a terminat totul. Puia a fcut comotie n minutul 35, n urma unui fault grosolan, a rmas n teren n speranta c si va reveni, dar nu a reusit s apere la parametrii optimi. Mai mult, Kirovski a fost eliminat fr motiv, n minutul 80, la 3-1. A fost un arbitraj de curtea scolii asigurat de fratii Brnz. Ei nu au fost brnz, au fost varz㻓, ne-a declarat tehnicianul formatiei vasluiene. n celelalte partide din seria I s-au nregistrat rezultatele:

Cetatea Trgu Neamt – Otelul II Galati 2-0

Pe primele locuri ale clasamentului se afl Poli II Iasi, cu 26 de puncte, urmat de CF Brila, cu 23 de puncte, si Petrotub Roman, cu 22 de puncte. Pe ultimele dou pozitii se situeaz CS Gura Humorului, locul 16, cu 6 puncte, si Dunrea II Galati, aflat pe 17, cu 4 puncte. Echipa lui Botez ocup locul 14, cu 7 puncte. Runda viitoare Sporting II Vaslui va juca la Bacu, cu Aerostar.