Inspectoratul Școlar a evidențiat elevii vasluieni cu rezultate la Olimpiadele Naționale de „Tehnologii”

În mediul online, Inspectoratul Școlar Județean Vaslui a ținut să evidențieze, elevii vasluieni cu rezultate deosebite la Olimpiadele Naționale din aria curriculară „Tehnologii”, desfășurate in perioada 26 -30 aprilie 2024, care au obținut 3 premii I, 2 premii II, un premiu special și 7 mențiuni, după cum urmează:

Premiul I eleva NEȘTIAN C. MARINELA, Liceul Tehnologic „Al. I. Cuza” Bârlad, profesori indrumători Negru Cristina, Bujoreanu Gabriela, Ibănescu Teodora, Badac Doina; la Domeniul INDUSTRIE TEXTILA SI PIELARIE,clasa XI;

Premiul I eleva STAN A. ADRIANA- DENISA, Liceul Tehnologic „Petru Rareș” Bârlad, profesori indrumători CURELARU MIHAELA, CUCOȘ TATIANA, la Domeniul INDUSTRIE TEXTILA SI PIELARIE,clasa XII;

Premiul I eleva MANOLACHE I. AIDA ANDREEA, Liceul Tehnologic ”Ghenuță Coman” Murgeni, profesori indrumători Varvara Doina, Căpraru Lili; la Domeniul AGRICULTURĂ-CREȘTEREA ANIMALELOR, clasa XI;

Premiul al II-lea eleva FOCȘA I. PETRONELA, Liceul Tehnologic „Al. I. Cuza” Bârlad, profesori indrumători Negru Cristina, Bujoreanu Gabriela, Ibănescu Teodora, Badac Doina; la Domeniul INDUSTRIE TEXTILA SI PIELARIE,clasa XI;

Premiul al II-lea eleva GHIORGHIU V. BIANCA ANDREEA, Liceul Tehnologic Vladia, profesor indrumător TURCU IULIA, la Domeniul AGRICULTURĂ-CULTURA PLANTELOR, clasa XI

Premiul Special eleva TRIFAN D.G. DANIELA-GEORGIANA, Liceul Tehnologic „Ion Mincu” Vaslui, profesori indrumători Stoian Gabriela, Nechifor Sebastian, la Domeniul ANALIZA PRODUSELOR ALIMENTARE, clasa XII;

Mențiune eleva CHIOSA A. IANINA, Școala Gimnazială „Vasile Pârvan” Bârlad, profesor îndrumător MUNTENAȘU MARIANA, la Disciplina Educaţie tehnologică și aplicații practice, clasa VI;

Mențiune eleva HRISTEA M. ALESIA- MARINA, Școala Gimnazială ”Mihail Sadoveanu” Vaslui, profesor îndrumător ȘTEOBORANU MIHAELA, la Disciplina Educaţie tehnologică și aplicații practice, clasa VII;

Mențiune elevul BARACTARU C. CONSTANTIN, Liceul „Ștefan Procopiu” Vaslui, profesori indrumatori Bacoșcă-Bică Mariana, Gosav Ioan, Ioniță Ioana, Hăulică Dan, Pavel Aurel; la Domeniul MECANICĂ, clasa XI;

Mențiune eleva COTIGĂ G. LUCIANA CONSTANTINA, Colegiul Economic „Anghel Rugină” Vaslui, profesori indrumători DIMA LAURA, TANASĂ ALINA, la Domeniul TURISM ŞI ALIMENTAŢIE, clasa XII

Mențiune eleva LAVRIC D. MARIA CRISTINA, Liceul Tehnologic Vladia, profesor indrumător TURCU IULIA, la Domeniul AGRICULTURĂ-CULTURA PLANTELOR, clasa XI;

Mențiune eleva LĂCĂTUȘU C. MĂDĂLINA ELENA, Colegiul Agricol „Dimitrie Cantemir” Huși, profesori indrumători Filip Alina Mirabela, Rață Ramona Alice; la Domeniul PROTECTIA MEDIULUI, clasa XI;

Mențiune eleva LAZĂR G.A. ADINA MARIA, Liceul Tehnologic „Al. I. Cuza” Bârlad, profesori indrumători Negru Cristina, Bujoreanu Gabriela, Ibănescu Teodora, Badac Doina; la Domeniul INDUSTRIE TEXTILA SI PIELARIE,clasa XI;

„Transmitem mulțumiri și felicitări organizatorilor etapelor naționale și profesorilor însoțitori! Transmitem felicitări tuturor eleviilor participanți la Etapele Naționale ale Olimpiadelor pentru disciplinele din aria curriculară „Tehnologii”și cadrelor didactice îndrumătoare, FELICITĂRI premianților și ii asigurăm pe toti de respectul nostru pentru efortul depus pentru a demonstra calitatea învățământului tehnologic vasluian! FELICITĂRI!!!!”, au scris cei de la ISJ Vaslui.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.