FC Vaslui, victorie n amicalul contra Debrecen

FC Vaslui a cstigat cel de-al saselea meci disputat n cantonamentul din Antalya. Desi au fost condusi cu 1-0 printrun autogol al lui Milanov, consemnat la mijlocul primei reprize, galben-verzi au egalat imediat si, ulterior, au preluat conducerea, cstignd cu 2-1. Golurile au fost marcate de Temwanjera, n minutul 34, si de Buhescu, n minutul 38. formula de start aleas de Inacio a fost Zotti – Milanov, Constantin, Farkas, Paito – Adailton, NDoye, Wesley, Stanciu, Buhescu – Temwanjera. Pe percursul jocului, au mai intrat Straton (n locul lui Zotti), Anderson (n locul lui Buhescu), Savio (care l-a nlocuit pe Temwajnera), Gheorghiu (n locul Milanov), Bello (n locul lui Adailton) si Braganca, eliminat in penultimul minut regulamentar (n locul lui Wesley).