Scoala nr. 9 Vasile Alecsandri din Vaslui, n sarbatoare

De pe 26 ianuarie Scoala nr. 9 „Vasile Alecsandri” din Vaslui este n srbtoare. La aceast institutie de nvtmnt au loc manifestrile din cadrul celei de a IX-a editii a Zilelor scolii. n fiecare an, spre sfrsitul lunii ianuarie, cadrele didactice de aici organizeaz multiple si diverse actiuni. Din noianul activittilor prevzute a avea loc pn pe 30 ianuarie, cnd se vor ncheia Zilele scolii: concursuri de recitri si interptare dramatic, de grafic pe calculator, desen, spectacole, vizite la diferite institutii de cultur, ntlniri cu printii si, nu n ultimul rnd, ntreceri sportive la fotbal si sah. Toate aceste manifestri se desfsoar n strns colaborare cu Grdinita 21, institutie de nvtmnt aflat n structura scolii. Copiii cei mai buni vor intra n posesia premiilor oferite de Asociatia „Nou ne pas”, organizatie format din printi si cadre didactice din scoal. „Am gndit aceast a IX-a editie a Zilelor scolii ca pe o suit de activitti educative n care copiii s fie recompensati pentru eforturile depuse de-a lungul unui ntreg semestru. Una din principalele actiuni o constituie organizarea unei eco-parade a modei n cadrul Proiectului „Eco scoala”. De altfel, nu peste mult timp scoala noastr va primi steagul verde, ca o recunoastere a finalizrii respectivului proiect. Dorim ca, prin organizarea acestor actiuni, s avem o ncheiere ct se poate de reusit a semestrului I. Am ncredere c toate activittile pe care le organizm vor nsemna o reusit deplin. Sunt convins c vor constitui un prilej de mare bucurie pentru elevii din scoala noastr”, ne-a declarat prof. Mirela Suhan, director al Scolii nr. 9 „Vasile Alecsandri” din Vaslui.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.